Kurzy tvůrčího psaní podle Arnošta Lustiga se spisovatelkou Danou Emingerovou

Petr Pravda

Petr je zkušený novinář, který začínal po revoluci v zahraničním oddělení deníku MF DNES. Třináct let působil jako „válečný zpravodaj“ v konfliktech na Blízkém východě a v bývalé Jugoslávii, stal se šéfem zahraničního oddělení a spoluzakládal i velkou cestovní přílohu. 
 
Dva roky působil jako šéfredaktor české edice časopisu Playboy, do kterého přivedl velmi kvalitní autory a postavil tento magazín pro muže na zajímavých rozhovorech.
Od roku 2006 jedenáct let působil působil na iDNES.cz, pracoval jako zástupce šéfredaktora pro magazínové weby i jako šéfeditor zpravodajství, spoluzakládal web pro muže Xman.cz a pro kutily Hobby.cz, psal cestopisy i sportovní reportáže. 
 
Petrovou silnou stránkou je perfektní znalost obsahu i internetového prostředí. 

Dnes pracuje hlavně pro Seznamem Zprávy, kde píše sportovní reportáže a rozhovory, šéfoval sportovní časopisy Premium Ski a Golf a weby agentury CzechTourism Kudy z Nudy a Visitczechrepublic.com. Vedl také ceněný firemní časopis pivovaru Bernard Vlastní cestou nebo vytvořil časopis největšího seriálu závodů horských kol v Evropě Kolo pro život. V posledním době píše velké reportáže do české edice časopisu National Geographic. Zbývá se výukou novinářského psaní i poradenstvím v oblasti médií, přenáší o žurnalistické práci. I Petr byl přímým účastníkem kurzů tvůrčího psaní Arnošta Lustiga, a tak má jeho účinnou výukovou metodu také pod kůží.

Kde Petr publikuje?

Weby

Reportáže a články na Seznam Zprávy – https://www.seznamzpravy.cz/autor/petr-pravda-513

Rozhovory, reportáže a články na iDNES.cz – https://www.idnes.cz/novinari/petr-pravda.N728

Články na Premiumsports.cz: Tour de France, Jak vybrat kolo

Povídky – https://www.psani-podle-lustiga.cz

Tištěné publikace

Knihy

Naše hory, lyže, sníh
Úvod ke knize

Jizerská 50: Závod plný příběhů
Kapitola: Díky, mistře Lisičane

Časopisy

National Geographic: Země souladu

Tetín na úsvitu českých dějin

Největší světová laboratoř, kde pracují i Češi