Kurzy tvůrčího psaní podle Arnošta Lustiga se spisovatelkou Danou Emingerovou

Věra Staňková

Věra je lektorkou tvůrčího psaní podle Arnošta Lustiga, která navštěvovala kurzy tvůrčího psaní Dany Emingerové v Divadle Dobeška a poté s Danou začala spolupracovat zejména při organizaci kurzů v Brně. Aktuálně také připravuje večery autorského čtení na jižní Moravě a Vysočině.

Novinářka na volné noze vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a od roku 1989 se pohybuje v oblasti médií, PR a komunikace. Kromě povídek píše také novinářské a PR texty, pod vlastní značkou Keswick Partners Communication tvoří marketingové a komunikační strategie, pomáhá klientům při tvorbě tiskových materiálů, webů, videí, školí a trénuje, organizuje firemní akce, workshopy i semináře a řídí projekty.

Pro radost fotí a kreslí, občas se vrací k rozhlasové práci, píše písňové texty pro herečku, zpěvačku a dabérku (českou agentku Scullyovou) Janu Musilovou, vede brněnský klub spolku MINERVA 21 a v rámci Rotary klubu Brno City organizuje mezinárodní projekt CS.KOMIKS pro talentované studenty středních a vysokých škol.

 

Kde Věra publikuje?

Weby

www.psani-podle-lustiga.cz – povídky

podnikavazena.cz  – (jako Věra Keswick)

kespart.com

Tištěné publikace

Sestry Machatovy – neobyčejný příběh slavných dvojčat, Grada (2019)

Doba obalová – knížka povídek z kurzů Dany Emingerové (2017)

Svět v kapce rosy aneb psaní podle Lustiga – kniha povídek a básniček účastníků  kurzů tvůrčího psaní Dany Emingerové (2015)

Stamichman – nové pohádky o duchu Králického sněžníku (2015)

Jízda přes kočičí hlavy – autobiografie herečky Zdeny Herfortové, Ryšavý (2015)

Úspěšně s kůží na trh – motivační kniha, spolu s Rostyou Gordon-Smith, Insignis (2010)

Rozhlasové dokumenty

Dědečkův odkaz – dokument o majitelce slévárny Haně Portové, pořad z cyklu Dobrá vůle, Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Plus (premiéra 2017) 
https://dvojka.rozhlas.cz/dedeckuv-odkaz-dokument-o-zene-ktera-pres-dvacet-let- stoji-v-cele-rodinne-7452884

Neviditelný svět Vladimíra Kolaříka – dokument o českém fyzikovi, pořad z cyklu Dobrá vůle, Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Plus (premiéra 2017)
https://dvojka.rozhlas.cz/divam-se-na-jiny-konec-reality-ktery-clovek-neni-schopen-vnimat-dokument-o-7458505